Pygmalion

 

Sezóna 2018

Sezóna:   2018                                                                                                                         

Čtvrtstovky herců, desetičlenný štáb, kolem padesátky kostýmů … pilně se připravujeme, abychom Vám v  Přírodním divadle přinesli  dobrou zábavu. Tentokrát jsme vybrali romantickou hru G.B.Shawa Pygmalion.


Hru, kterou jsme hráli už v roce 1996. Někteří z tehdejších herců se objeví i v letošním představení, v roli popeláře Doolittla opět oblíbený šprýmař Pavel Koudelka, v jiných rolích než v devadesátém šestém Věra Masopustová, Lída Voharčíková a Pavel Pána. V Pygmalionu hrála i Růžena Čadková, tentokrát představení režíruje. Petr Konáš, který si tehdy také v Přírodním divadle zahrál, je dnes členem plzeňského Divadla J.K.Tyla a hercem známým z TV seriálů.
Kostymérky Milada a Marie Kasalovy, kterým pomáhá Helena Plíhalová,  stále ještě upravují  kostýmy. Pro Lízu připravují pět převleků, pro Higginse čtyři, pro plukovníka Pickeringa tři, pro paní Hygginsovou tři a tak bychom  mohli pokračovat. Zkrátka mají šití až nad hlavu a jehlou se zřejmě budou ohánět i před samotnými představeními, když se bude muset narychlo něco opravit, uvolnit či naopak připevnit. Oříškem stále ještě zůstává pro tvůrce scéna, neboť každé z pěti jednání se odehrává jinde a je potřeba najít způsob, jak tomu přírodní jeviště uzpůsobit. Pavel Koudelka a Martin Kasal si s tím jistě za pomoci ochotnického štábu poradí. Nechme se tedy překvapit.

    Při obsazení jednotlivých rolí pomohla režisérce  Růženě Čadkové dlouholetá ochotnická zkušenost a také trpělivost, vstřícnost a znalost hereckého „materiálu“. Pomáhá jí Saša Kusiová, ale spoléhá samozřejmě na všechny zúčastněné. Uklidňuje ji, že náročné role profesora Higginse se ujal Václav Matějů, který je schopen se naučit obsáhlý text a dát roli osobitou tvář. Také Líza Doolittlová představovaná Klárou Doležalovou vzbuzuje oprávněné naděje, že ztvární roli svěžím a neokoukaným způsobem. Spoléhat se režisérka může i na Martu Kalinovou, jejíž svérázné postavy už mnohokrát u diváků zabodovaly, na zemitého Slávka Čadka, rozpustilou Janu Voharčíkovou,  elegantní  Nikolu Kasalovou a rozvážnou Lídu Voharčíkovou. V menších rolích vystoupí mladí ochotníci, kteří už také v dřívějších představeních prokázali, že mají divadelní cit a vtip. Diváci se budou moci pokochat i tanečním číslem v choreografii Zuzany a Magnuse Nagel z Frankfurtu nad Mohanem.

Tak si naše představení rozhodně nenechte ujít.

Termíny představení: viz. Aktuální sezóna

 

Visit Us On Facebook