Dětské divadlo

AHOJ!

všichni vás zdravíme z našeho pěkného města v Jižních Čechách. Moc se nám tu líbí. Ale také se nám moc líbí v našem DIVADELNÍM KROUŽKU při Divadelním spolku Žirovnice.

Náš kroužek vznikl v roce 2001 a za těch víc než 10 let jeho trvání se v něm vystřídalo 67 dětí. Některé z těch velkých se nám, po skončení základní školy, ztratilo z očí, ale jiné, z těch starších, již hrají ve“ velkém divadle“. To však neznamená, že děti, které již patří nebo skoro patří mezi dospěláky na nás zapomněly. Vidíme to v jejich účasti na našich Silvestrovských merendách, které si o vánočních svátcích každoročně připravujeme i s programem pro naše rodiče, v němž jsou zapojeny i ty starší. Všichni se vždy dobře bavíme a nám ani rodičům se často ani nechce domů.

P1240052Ale to už víme, že začátkem roku „jde do tuhého“, protože mimo zkoušek, které máme každou středu, musíme ještě nacvičit program na Dětský karneval. To ale není nic proti tomu, co všechno musejí zvládnout naše dvě vedoucí a další dospěláci. Nejen, že s námi nacvičují hru, oni jí někdy sami napíší nebo upravují tak, abychom si zahrály my všechny děti. Musejí jí s námi nacvičit, ušít nám kostýmy, připravit scénu, hudbu a další.

Letos totiž máme ve hře hodně kytiček, které tančí a zpívají. Máme tam také kašpárka, Honzu, krále s královnou, princeznu, čarodějnici, čerty, čertovskou babičku, vodníka, žabičky, plivníka, děda Vševěda, i hodnou kuchařinku.  A hrajeme už brzy – v dubnu.

Pict0026Potom máme volno. Myslíme si, že jsou všichni dospěláci rádi, že se nás zbaví, protože je v té době již v plném proudu zkoušení hry v Přírodním divadle, šijí se kostýmy, připravují a malují se kulisy, upravuje se přírodní divadlo a mnoho dalších prací tak, aby bylo všechno do konce června hotovo a připraveno..
Hned po prázdninách začínáme zase my. V září se sejdeme v přírodním divadle na dvoudenní akci, kde se budeme učit mimo různých her a soutěží i správné mluvě, chůzi a jevištnímu vystupování. V říjnu budeme hrát tu naši pohádku v okolních městech a po skončení začneme nacvičovat program na Mikulášskou besídku s nadílku. Potom už nám zbývá jen málo času, abychom si připravily nějaké programové překvapení pro naše rodiče na naši Silvestrovskou merendu, kterou máme o vánočních svátcích.

Tak to vidíte, v tom našem dětském divadle se celý rok vůbec nenudíme, jenom si myslíme, že těm našim vedoucím jde z nás někdy pěkně hlava kolem. A moc jim děkujeme za to, že se o nás tak dobře starají.

Děti z Dětského divadla

Letos jsme pro Vás připravili pohádku „Jak kašpárek zachránil krále Honzu“

IMG_7302Dětské ochotnické divadlo připravuje pohádku o tom, jak král Honza zdřevěněl a kdo ho oživil

Pohádky jsou jedním z nejoblíbenějších žánrů u nás. Naplňují s lehkostí fantazie naši touhu po dobrodružství, lásce, přátelství, kouzlech, humoru. S požitkem sledujeme čerty a vodníky, čarodějnice, princezny a mládence, kteří se nebojí pekla, draků ani jiných nadpřirozených bytostí. V pohádce Jak kašpárek zachránil krále Honzu, kterou připravují Milada Kasalová a Lída Voharčíková s herci dětského ochotnického divadla, tohle všechno najdete. Se statečným Honzou se tady setkáváme, když už osvobodil princeznu a stal se králem. Ze svého štěstí se však dlouho neraduje. Mstí se mu zlá čarodějnice Pedikola a nebýt kašpárka, kdoví, jak by to s ním a jeho milou královnou Karolínkou dopadlo.

18. dubna uvidí diváci v Sokolovně, jak si s pohádkou mladí herci poradí. Od 10 hodin budou hrát pro MŠ a ZDŠ, od 18 hodin pro veřejnost. Věříme, že i tentokrát připraví všem pravý pohádkový požitek.

Marie Fronková

A co jsme pro Vás sehráli v minulých letech?  

D25V roce 2006 jsme hrály hru, která byla o zvířátkách a jmenovala se Lví král. Hrály jsme v moc pěkných kostýmech! Naše vedoucí si opravdu při jejich šití užila. Ještě, že jí pomohla jedna maminka. Však jsme také na Dětské divadelní přehlídce v Pelhřimově dostaly pochvalný list za kostýmy a výpravu této hry.

D32V roce 2008 jsme nacvičily hru Kašpárek a loupežníci, která musela být celá změněna a doplněna, protože je mezi námi hodně těch našich mrňat z mateřské školky. Takže mimo loupežníků máme ještě víly, divoženky, hejkaly, dále pak čarodějnici, také pana krále, princeznu a prince. No prostě všechno, co do správné pohádky patří.

10056V roce 2010 jsme pro Vás sehráli krásnou hru Loupežnické koření, pokud si o ni chcete přečíst více, pak jsme pro Vás připravili krátkou informaci a máme i plakát. A koukněte se i na článek o tom, jak jsme hráli v Počátkách.

Přijďte se podívat a uvidíte!